Nauč mě píseň svého srdce

297Kč vč. DPH

Renata Bicencová

Kniha má skoro detektivní zápletku, autorka nechává čtenáře, aby přemýšlel a uvažoval nad tím, jaký je Joe a proč jedná tak, jak jedná…Krásně vykreslené vlastnosti postav, kterým autorka dává rozehrát pohádkový příběh, kterému se dá uvěřit.

Více informací (jsou-li k dispozici)

DK-NPS-V1

Krásně popsané vášně, city, nálady. Je v tom všechno, napětí, láska a historie. Děj čtenáře vtáhne a taky se mu chce tančit a mít u sebe moudrého partnera. Ten příběh je hodně zvláštní, a je zajímavý tím, že se jím celou dobu táhne mystická linka.

Ukázka z knihy

Zavázal mi oči a pustil nějakou hudbu. Chtěla jsem něco říct, ale položil mi prst na ústa. „Pst… poslouchej, použij srdce. Nemysli na nic jiného a jen vnímej hudbu…“ Byla to krásná muzika, nevím sice, co to bylo za písničku. Ani jsem tolik nevnímala, o čem se v ní zpívá, protože jsem se musela soustředit na Maura a tanec, s těma zavázanýma očima jsem si připadala jako bubeník, každou rukou i nohou něco jiného, ale ta píseň mi projížděla celým tělem. Taková něžná, jemná, pomalá… Stála jsem tam a nehýbala se. Mauro mě chytil, jako při tanci, přitiskl k sobě a pošeptal: „Poslouchej hudbu, povedu tě, nech se jen vést.“ „Nemůžu tolik vnímat ty slova, Mauro.“ „To není potřeba, důležitá je hudba a její rytmus, víš? Začneme úplně od začátku, aby ses naučila používat nejdřív nohy a nepletly se ti strany. Nech se ode mne jen vést a uvidíš, že to půjde dobře.“ Poslechla jsem ho, až kupodivu, vzhledem ke své vzdorovité povaze… a poslouchat cizí lidi? To už vůbec ne. Ale najednou jsem byla jako v transu. Skoro jako když mě Joe hypnotizoval. Dokonce i moje nohy chodily, jak měly. Teda abych to upřesnila, poslouchaly Maura. Opravdu mě tak nějak vedl. A ta hudba… to bylo skvělé. Tancovala bych snad celou noc, s těma zavázanýma očima. Bylo to něco tak vzrušujícího! Ale věděla jsem, že to není jen o tanci. Na Maurovi mě něco velmi fascinovalo. Jako bych ten jeho pohled, když se na mě podíval poprvé, někde viděla, pořád jsem si říkala. Byla jsem z toho úplně zmatená. Děly se mi poslední dobou samé divné věci, ten sen, teď zase Mauro, pořád se mi to nějak zaplétalo do sebe, ale nevěděla jsem vůbec proč. Najednou mi Mauro sundal šátek z očí. „Jsi velmi dobrá žákyně, vidíš, a to jsi měla obavy.“ „Ty nejsi učitel, ale určitě nějakej čaroděj, přečaroval jsi mi nohy.“

Informace o knize

Autor: Renata Bicencová
Počet stran: 100
Vazba: měkká lepená
ISBN 978-80-87590-75-1