Bylo, nebylo, bylo

198Kč vč. DPH

Andrea Pohlová:

Próza má tři části – kapitoly. První je vyprávění ve stylu deníčku o zážitcích z léčení, podržené situační či stylistickou vtipností. Druhá kapitola líčí příhody ze školy. Nejlepší je třetí část, zvláště líčení prvního letu, první dovolené a „hlásání místního rozhlasu“, které svou lapidárností a pointou mohou autorce tvořit vzor pro její další tvorbu.

Více informací (jsou-li k dispozici)

DK-BNB-V1

Ukázka z knihy

V patnácti letech jsem šla poprvé na gynekologii. Moje starší sestra zase dělala chytrou, sama šla na kontrolu a poručila mi jít s ní, že jsem stará dost a měla bych se nechat vyšetřit. Tak jsem poslechla a celou cestu autobusem do nedaleké vesnice, kde měl doktor ordinaci, jsem plna strachu a obav tichým hlasem kladla záludné otázky, typu jak mě bude vyšetřovat, zda to bolí, co se říká atd. Sestra syčela, že se o tom se mnou nebude bavit mezi lidmi, ať jsem zticha a že vše uvidím sama.
Prý to není tak hrozný, hlavně mu musím říct, že jsem panna. Posléze, když jsem vyšla ze dveří ordinace, jsem si uvědomila, že jsem mu měla předeslat i to, že jsem debil, jelikož něco takového tam pan doktor asi dlouho na prohlídce neměl. To, že jsem panna, zajisté objevil sám.

Informace o knize

Autor: Andrea Pohlová (více...)
Počet stran: 62
Vazba: měkká