CIZINEC

297Kč vč. DPH

Štepánka Saadouni:

Devět povídek bradburyovského typu, v nichž většinou realistický děj vyústí v hororový či sci-fi závěr.

Více informací (jsou-li k dispozici)

DK-CZN-V1

Celek je tvořen devíti povídkami bradburyovského typu, v nichž většinou realistický děj vyústí v hororový či sci-fi závěr. Povídka "DOVOLENÁ" svým zastřeně hororovým, ne zcela dopovězeným závěrem nutí čtenáře domýšlet, povídka "BRIGÁDA" má podobné ladění, následuje "HORALKA" s překvapivým závěrem, který opět vede čtenáře k domyšlení příběhu." POUŠŤ" má sci-fi působivou atmosférou."OSUD" je víceméně realistický příběh, zatímco "NÁVRAT" je příběh o Panně Marii se sci-fi zabarvením. A to nejlepší nakonec: "MALÝ" má skvěle vystiženou atmosféra i charaktery, jen naznačený, a tudíž čtenáře inspirující konec."CIZINEC" je nejdelší povídkou a "ZÁHADA" sugestivně vystihuje záhadu kamenné věže s tajemnými značkami (Zvíkov?) a líčí dännikenovský spor mezi vědci.

Ukázka z knihy

Elena duchy potkávala už v nemocnici, ale tam byli duchové tišší a zmatení. Najednou opustili tělo a nevěděli, co si počít s nabytou svobodou. Bloudili chodbami a byli rádi, když jim otevřela okno ven do tmy. Ti zdejší duchové byli jiní. Byli to duchové národa jezerních lidí. Elena se bála, že se na ni vrhnou, začnou ji rdousit a žádat ji aby jim vrátila jejich zemi, jejich jezerní klid. Byli to duchové lidí vykořeněných, opuštěných, kteří přišli o všechno kromě zoufalé zloby.

Elena Neviditelná je slyšela, jak naříkají a proklínají den, kdy jednoho vládního úředníka napadlo stavět na Velkém jezeře elektrárnu. Díky ní by prý bylo možné rozsvítit světlo i v těch nejzapadlejších vesnicích. Vládní úředník byl chytrý, a tak se mu pro jeho nápad podařilo získat vlády bohatých zemí, které začaly posílat ze svých tučných kont peníze na pomoc ubohým chudákům bez elektřiny.

Informace o knize

Autor: Štepánka Saadouni (více...)
Počet stran: 82
Vazba: měkká lepená